skip to Main Content
Rezonans Magnetyczny Zastosowanie W Diagnostyce

Rezonans Magnetyczny zastosowanie w diagnostyce

Rezonans Magnetyczny zastosowanie w diagnostyce

Rezonans magnetyczny najczęściej stosowany jest w diagnostyce układu nerwowego. Ale nie tylko. Badania rezonansowe pozwalają też na znacznie większą swobodę w kontrolowaniu wybranych warstw mózgu. Dają niezwykle precyzyjny obraz położenia zmian nowotworowych. Również w schorzeniach kostno-stawowych przewyższają stosowanie rentgena, który nie ujawnia np. więzadeł, maziówki czy chrząstki. Dzięki rezonansowi można je dostrzec.

W przypadku gdy inne badania tkanek wykazują tylko zmianę nowotworową, rezonans daje obraz pozwalający określić zakres koniecznej operacji. Pola obserwacji rezonansu – jest to jego dodatkową zaletą – nie zakłócają np. pooperacyjne blizny, co zdarza się podczas innych technik diagnostycznych.

Rezonans magnetyczny stosuje się również w badaniach serca, nerek i wątroby. Jest niezwykle pomocny przy rozpoznawaniu choroby Alzheimera, stwardnienia rozsianego, zaburzeń naczyniowych oraz wszelkich zmian demielinizacyjnych.

Jest także nieodzowny przy sprawdzaniu skuteczności leków – zalecane są w takich przypadkach badania rezonansowe w określonych odstępach czasu. Dzięki temu lekarz może szybko dostrzec zmiany w składzie chemicznym tkanek nowotworowych i wówczas postawić diagnozę, czy dany lek działa właściwie.

informacji udzielą nasze rejestratorki:
Rezonans Magnetyczny Tomografia Komputerowa
Wodzisław Śląski ul. 26 Marca 51
tel.32 416 70 80

Rezonans Magnetyczny i Tomografia Komputerowa oraz gabinety specjalistyczne
Racibórz ul.Bema 5
tel.32 415 41 13, 721-595-100